Krajowy Fundusz Szkoleniowy (KFS)

Krajowy Fundusz Szkoleniowy (KFS) to dotacje z budżetu państwa przyznawane przez Urzędy Pracy.

Krajowy Fundusz Szkoleniowy (KFS) stanowi wydzieloną cześć Funduszu Pracy, przeznaczoną na dofinansowanie kształcenia ustawicznego pracowników i pracodawców, podejmowanego z inicjatywy lub za zgodą pracodawcy chcącego inwestować w kapitał ludzki. Pomoc finansowa adresowane jest do pracodawców i wspomaga przekwalifikowanie lub aktualizację wiedzy i umiejętności osób pracujących. Dofinansowanie szkoleń ma zapobiegać utracie zatrudnienia przez osoby pracujące z powodu kompetencji nieadekwatnych do wymagań zmieniającej się gospodarki.

  • Wsparcie szkoleń przyczyniających się do podniesienia kompetencji zawodowych
  • Dofinansowanie na poziomie od 80% do 100% całkowitej wartości szkolenia
  • Wnioski przyjmują i rozpatrują Powiatowe Urzędy Pracy.


Dofinansowanie na kształcenie ustawiczne mogą otrzymać mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa (pracownicy oraz właściciele firm) prowadzące działalność na terenie Polski.
Mikroprzedsiębiorstwa (pracodawcy zatrudniający pracowników) – 100%, a małe i średnie przedsiębiorstwa 80% wartości poniesionych kosztów na kształcenie ustawiczne (szkolenie).

Maksymalną kwotę wsparcia, jaką można uzyskać dla jednego pracownika lub jednego przedsiębiorstwa określa Urząd Pracy właściwy dla siedziby firmy ubiegającej się
o wsparcie.

W celu uzyskania dofinansowania kosztów kształcenia ustawicznego, pracodawca planujący inwestowanie w kształcenie ustawiczne składa wniosek do Urzędu Pracy właściwego ze względu na siedzibę albo miejsce prowadzenia działalności przez podmiot.

Nasz podmiot pomaga we wszelkich formalnościach – wypełnieniu wniosku oraz przygotowaniu niezbędnych dokumentów. Tłumaczymy procedury naboru wniosków oraz etapy wnioskowania o dofinansowanie.