Aktualności i Galeria

Projekt szkoleniowy Efektywne zarządzanie podmiotem (działem) wykonawczym

Przed nami pierwszy moduł szkolenia dedykowany jednemu z podmiotów, lidera działań wykonawczych w Polsce południowo wschodniej 🏠🏢🕍.

Tematem przewodnim naszego cyklu, który realizujemy jako jedyni w Polsce jest Efektywne zarządzanie podmiotem (działem) wykonawczym na poziomie Expert.

🪛 Szkolenie kierujemy wyłącznie do Kierowników i Dyrektorów działów wykonawstwa elektrycznego, Kadry zarządzającej oraz Kierowników budów – odpowiedzialnych
za zarządzanie podmiotem lub działem wykonawstwa elektrycznego.

🪛 Zależy Tobie na zbudowaniu wysokich kompetencji z zakresu EFEKTYWNEGO ZARZĄDZANIA ZESPOŁEM w podmiocie wykonawczym lub dziale wykonawstwa elektrycznego?

🪛 Chcesz uczestniczyć w projekcie szkoleniowym, w którym zamiast tzw. „trenerów biznesu”, realizujący szkolenie to eksperci branży elektro, którzy „zjedli zęby” na Twojej branży – mając adekwatną wiedzę, umiejętności oraz najwyższą świadomość zarządzania procesem kierowniczym, trwałej i efektywnej współpracy pracowników w podmiocie wykonawczym, zarządzania procesem inwestycji, współpracy pomiędzy działami podmiotu wykonawczego, dostawcami czy podmiotami (osobami) realizującymi odbiór inwestycji?

🪛 Zależy Tobie na używaniu – adekwatnie do sytuacji lub problematyki na prowadzonej przez Ciebie inwestycji – technik i metod menadżerskich, skutkujących realizacją założonego celu na danym etapie inwestycji?

🪛 Twoim celem jest budowa eksperckiego wizerunku – Dyrektora, Kierownika, działu wykonawstwa, czy Kierownika budowy w oczach podległych pracowników?
Wizerunku realnie wpływającego na unikanie negacji Twoich pomysłów z ich strony, czy budującego wysoki poziom wiary w efektywność przełożonego w sytuacjach trudnych, presji czasowej, czy zbliżającego się odbioru inwestycji?

🪛 Chcesz wzmocnić posiadaną umiejętność przygotowania i przeprowadzania efektywnego procesu rekrutacji, którego efektem będzie wzrost wartości Twojej osoby jako przyszłego przełożonego w oczach potencjalnego kandydata, jak i podmiotu wykonawczego który reprezentujesz?

🪛 Chcesz zbudować arkusz standardów zachowań podległego pracownika na danym stanowisku, którego będziesz używał jako kluczowe narzędzie obserwacji, oceny kompetencji oraz korekcie lub wzmocnieniu wymaganych przez Ciebie kompetencji stanowiskowych podległego pracownika?

🪛 Szukasz narzędzi i modeli kierowniczych, za pomocą których zbudujesz oraz zakomunikujesz nowozatrudnionemu pracownikowi reguły, zasady lub standardy (o ile Twój podmiot takowe posiada), których przestrzeganie będzie obowiązkiem stanowiskowym pracownika na realizowanych przez Ciebie inwestycjach, a zwłaszcza w sytuacji, kiedy pozyskujesz pracownika z wieloletnim stażem, czy z podmiotu konkurencyjnego, w którym przestrzeganie zasad i wymogów stało pod dużym znakiem zapytania?

🪛 Chcesz wzmocnić umiejętność komunikowania kluczowych reguł i zasad Twojemu podwładnemu, za pomocą których wyznaczysz przestrzeń jego pracy, tj. zachowań, które cenisz oraz tych, których nie będziesz tolerował, a zwłaszcza w sytuacji, kiedy pracownik „schodzi” lub nie przestrzega wymaganego przez Ciebie i Twój podmiot standardu pracy oraz jakości realizowanych zadań?

🪛 Zastanawiasz się, jak efektywnie wdrożyć pracownika w jego obowiązki stanowiskowe, a dodatkowo oczekujesz wyjaśnienia skąd biorą się różnice w szybkości wdrożenia, czy przyswajanych obowiązków? Co jest powodem różnicy w skupieniu się i koncentracji pracowników przechodzących ten sam instruktaż stanowiskowy? Czy problem leży po stronie pracownika, czy przełożonego lub pracownika, który odpowiedzialny jest za proces wdrożenia nowego pracownika na stanowisko pracy?

🪛 Twoim wyzwaniem jest efektywne delegowanie zadań, tak aby skuteczność użycia tego narzędzia była równoważna z realizacją celu przez pracownika na poziomie Twoich wymagań, co do jakości pracy, użytych narzędzi, zasobu czasowego, czy wymagalnych przez Ciebie metod realizacji zadań inwestycyjnych?

🪛 Zastanawiasz się jak sprawnie przeprowadzać monitoring realizowanych przez pracowników prac, a zwłaszcza pracowników z krótkim stażem, czy niższymi kompetencjami? Tak, aby monitorowanie postępów wykonywanego zadania przez podwładnego było odbierane wyłącznie jako Twoja opieka lub support realizowanego zadania, a nie sprawdzanie, czy też „czepianie się” przełożonego?

🪛 Szukasz metod korekty nieadekwatnego postępowania Twojego pracownika, tak aby odbiór Twoich słów wpływał na pracownika motywująco czy konstruktywnie, a nie był odbierany wyłącznie jako negacja jego osoby czy tzw. „opór”? Aby Twoja korekta miała charakter konstruktywnej informacji zwrotnej, była formą „prezentu” dla pracownika i kształtowała relację zaufania na linii pracownik – przełożony, unikając przyszłych zgrzytów, „pompowania się pracownika”, obmawiania przełożonego, czy stawianiu się pracownika przed swoimi kolegami w świetle krzywdzonego?

🪛 Chcesz wzmocnić umiejętność udzielania informacji zwrotnej – zarówno w sytuacji błędu pracownika, jak i w sytuacji jego sukcesu, używanego przez kadrę kierowniczą jako efektywna, a zarazem jedna z pozafinansowych form motywacji?

🪛 Szukasz metod i narzędzi oceny podległego pracownika, aby uzyskać diagnozę aktualnego stanu umiejętności oraz nastawienia do realizowanych zadań czy współpracowników?

🪛 Chcesz poznać zasady przeprowadzania comiesięcznych lub kwartalnych spotkań z pionem wykonawczym (algorytm efektywności przeprowadzanego spotkania) oraz kluczowe błędy popełniane przez kadrę kierowniczą podczas realizacji spotkań? Tak, aby spotkanie nie było wyłącznie przymusem pracowniczym i oczekiwaniem na jego zakończenie przez biorących w nim udział

🪛 Oczekujesz umiejętności efektywnego przeprowadzania spotkań z pracownikami, którego celem będzie efekt w postaci zrozumienia przez biorących w nim udział założonego i naświetlonego celu i metod jego wykonania, podsumowania zrealizowanych zadań, jak i czynnik motywacyjny, przekładający się na utrzymanie lub wzrost zaangażowania pracowników w realizację obowiązków własnych, jak i działu (czy brygady)?

🪛 Zależy Tobie na poznaniu kluczowych błędów kierowniczych, które wpływają na dezorganizację pracy zespołu, są przyczyną nieporozumień, zakłóceń komunikacyjnych w zespole, zatargów, zwolnień, czy w wersji „light” podwaliną przyszłych sytuacji trudnych dla przełożonego?

🪛 Poszukujesz eksperckiego podmiotu szkoleniowego, od którego uzyskasz konstruktywną informacje zwrotną, co do aktualnego poziomu kompetencji zarządzania podległym zespołem – mocnych stron w zarządzaniu, jak i obszarów do pilnej korekty lub zmiany (nauki)?

GRUPA DOCELOWA:

Kierownik Działu wykonawstwa
Dyrektor Działu wykonawstwa
Kadra zarządzająca Działu wykonawstwa
Kierownik Budowy
Pracownik Działu wykonawstwa odpowiedzialny za przeprowadzenie rekrutacji

Jeżeli któraś z powyższych sytuacji lub przedstawionej tematyki dotyczy Ciebie lub Twojej działalności oraz chcesz, abyśmy przedstawili Tobie propozycję programu szkoleniowego realizującego Twoje aktualne potrzeby i wyzwania, z którymi obecnie się mierzysz, to ZAPRASZAMY DO KONTAKTU.

☎️ 669-188-677
☎️ 669-200-677
📩info@akademia-elektro.pl

Artykuł jest ciekawy? Podziel się z innymi!